Nawigacja

 •  

   

  POWIATOWY FINAŁ PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ”

   

  10 czerwca 2015 w Sali Widowiskowej Drawskiego Centrum Kultury odbył się powiatowy finał programu edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ”

  Finał miał charakter przeglądu form artystycznych promujących zdrowy styl życia dzieci, młodzieży i rodzin.                                                                                                         

    Na scenie Drawskiego Centrum Kultury zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Drawska i Złocieńca oraz Gimnazjum z Drawska, Złocieńca i Ostrowic.                  

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I A: Karolina Szcześniak, Hanna Oleksińska, Natasza Mazurkiewicz, Alicja Borek. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. „Trzymaj formę”. Słowa piosenki są autorskim „dziełem” wychowawczyni p. Magdaleny Mrożek i nawiązują do tematu programu.                                                

  Na zakończenie prezentacji uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz zaproszeni zostali na owocowy poczęstunek” w kinowej kawiarence.

   

 •  

  ODDAJ Z KOŚCI GARŚĆ MIŁOŚCI

   - Obrazek 1

   

  W dniu 15 czerwca o godz. 10:00 nasi uczniowie wzięli udział w przemarszu promującym akcję rejestracji dawców szpiku i komórek macierzystych.

  Uczestnicy przeszli ulicami miasta z własnoręcznie przygotowanymi plakatami, oraz balonikami.

  Głównym celem imprezy było zachęcenie do pomocy i pokazanie dzieciom i dorosłym, ze naprawdę warto pomagać.

  A więc „ODDAJ Z KOŚCI GARŚĆ MIŁOŚCI! ZAREJESTRUJ SIĘ W BAZIE DAWCÓW!”

   

                           - Obrazek 2                       - Obrazek 3

 •  

  BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY PODCZAS WYPOCZYNKU

  Informacje  dla  dzieci  i  młodzieży

   

  Drodzy Uczniowie!

  Z okazji rozpoczynających się wakacji życzę Wam wszystkim dużo odpoczynku, ale też przygód, niezapomnianych wrażeń i wspaniałych wspomnień! Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Cieszcie się wolnym czasem i słońcem, ze spotkań z interesującymi ludźmi, z nawiązania nowych wartościowych przyjaźni. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

  Jednak, aby ten letni czas był czasem wspólnych radości i odpoczynku musicie pamiętać, żeby bawiąc się i wypoczywając, nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa, ponieważ tylko bezpieczne wakacje mogą być radosne i udane. Radość i zabawa nie powinny jednak oznaczać bezmyślności. Nie możecie zapomnieć, że lato to również okres, kiedy jesteście narażeni na wiele niebezpieczeństw. Dlatego bardzo proszę zapoznajcie się z poniższymi informacjami nt. zasad bezpiecznego wypoczynku, weźcie je pod rozwagę i ...Wspaniałych wakacji!

  Nad wodą

  Korzystaj z kąpieli w miejscach dozwolonych tylko pod opieką dorosłych i ratownika!

  Nie wskakuj do nieznanych zbiorników wodnych, gdyż może zakończyć się to poważnym urazem ciała.

  Przebywając nad wodą jesteś częściej narażony na ukąszenia komarów.

  Komary identyfikują człowieka m.in. po zapachu potu.

  Dzięki tej wiedzy w pewnym sensie możemy również ochronić się, zmieniając jego woń. Zapach potu można zmienić poprzez jedzenie np. czosnku. Jednak najprostszą i najtańszą metodą uniknięcia ukąszenia jest... higiena ciała.

  Użądlenie to rana zadana przez pszczoły, osy i szerszenie oraz trzmiele.

  Pomocne w zmniejszeniu ryzyka użądlenia przez owady jest: unikanie chodzenia boso, noszenie odpowiedniej odzieży, rezygnacja z zapachowych, przyciągających owady kosmetyków, uważne spożywanie „na świeżym powietrzu” potraw, szczególnie słodkich.

   

  W lesie

  Uważaj na kleszcze! Zakładaj na wycieczkę do lasu odzież osłaniającą ciało. Spodnie z długimi nogawkami, bluzę z długim rękawem, skarpetki i buty zakrywające stopy. Zakładanie ubrania w jasnych  kolorach  może ułatwić zbieranie kleszczy jeszcze przed przyczepieniem się do skóry.

  Ważne jest dokładne i regularne oglądanie okolic ciała, szczególnie nie chronionych ubraniem, po każdym pobycie (nawet krótkim) na terenach zalesionych. Jeśli na swoim ciele znajdziesz intruza, jakim jest kleszcz, należy go jak najszybciej usunąć. Lepiej samemu nie podejmować próby usunięcia pasożyta tylko jak najszybciej zgłosić wychowawcy czy opiekunowi.

  PAMIĘTAJ:

  Nie zaśmiecaj lasu!

  Nie pal ogniska w lesie!

  Nie łam gałęzi!

  Nie płosz zwierząt! Las to ich dom.

  Nie hałasuj! Jesteś tu gościem.

  Nie niszcz przyrody! Jeszcze tu wrócisz.

   

  Chroń się przed nadmiarem promieni słonecznych!

  Używaj kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Gdy przebywasz na słońcu, noś zawsze nakrycie głowy.

  W godzinach od jedenastej przed południem do drugiej po południu promienie słoneczne są najsilniejsze, dlatego czas ten najlepiej spędzić w cieniu.

  Pij zawsze wodę niegazowaną i świeże soki owocowe, zwłaszcza w upalne dni.

  Unikaj napojów gazowanych i barwionych.

  W upalne dni wraz z potem następuje wzmożona utrata wody, a w dodatku wraz z nią wydzielane są witaminy i składniki mineralne.

  Napoje słodzone i gazowane nie ugaszą pragnienia i nie nawodnią odpowiednio organizmu, mają wiele sztucznych składników i… kalorii.

   

  KOLONISTA POWINIEN:

  -          utrzymywać ciało w należytej czystości

  -          myć często ręce ciepłą wodą i mydłem, zwłaszcza po wyjściu z toalety i przed jedzeniem

  Na dłoniach znajduje się najwięcej chorobotwórczych zarazków!

  -          dbać o czystość i estetykę ubrania

  -          korzystać we właściwy sposób z urządzeń sanitarno -  higienicznych i sportowych

  -          nie palić tytoniu

  -          nie pić alkoholu

  -          stosować się do wskazań wychowawcy w zakresie przepisów bhp

  -          dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób

  -          przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drogach oraz przepisów przeciwpożarowych

  PAMIĘTAJ !

  • Nie przyjmuj od obcych słodyczy, napojów.

  •          Bezwzględnie informuj zarówno opiekuna jak i rodzica o wszelkich sytuacjach zagrożenia (np. obcy ludzie, oddalanie się poza miejsce wypoczynku, zakupy z nieznanego źródła, ...).

  Maria  Borecka

  Zachodniopomorski  Kurator  Oświaty

   

 •  

  Interesująca lekcja historii

   

                W 28 maja w naszej  szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy piątej i szóstej ze współpracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, politologiem oraz historykiem panem Leszkiem Ślepowrońskim.

  Prelegent omówił następujące zagadnienie: "Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski".

                 Zaproszony gość w interesujący sposób przedstawił dokumenty, filmy, mapy oraz relacje uczestników  historycznych wydarzeń. Uczniowie poznali dzieje polskich symboli narodowych,  dowiedzieli się również w jakich okolicznościach należy wywieszać flagę narodową i w jaki sposób okazywać szacunek symbolom naszej państwowości. Prelekcja w dużym stopniu wzbogaciła ich  wiedzę historyczną.

 •  

  Dzień otwarty

  Dnia 28 maja do naszej szkoły zaproszeni zostali wyjątkowi goście – przedszkolaki, które już we wrześniu będą uczniami.

  Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji aby mogły poznać szkołę oraz miło spędzić czas.

  A wszystko odbywało się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Na początku dzieci ćwiczyły pod czujnym okiem Pani Trener Marty Gawryłow. Pani Marta fantastycznie poprowadziła dla nich gimnastykę. Następnie obejrzały bajkę  „Czerwony Kapturek” oraz odbyły krótką wycieczkę po szkole, aby już mogły poczuć się jej uczniami.  Na koniec przedszkolaki  zrobiły pyszną sałatkę  owocową.

  Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia już  1 września!

   

 •  

  Co dzieci kręci?

  Świętowanie dnia Dziecka to już wieloletnia tradycja w naszej szkole. w tym roku obchodziliśmy święto dzieci pod hasłem ,,Co dzieci kręci”. Po raz kolejny także zorganizowaliśmy akcję ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

  Rozpoczęliśmy od spotkania na hali sportowej, gdzie wszyscy podziwiali talenty aktorskie przedszkolaków, które pokazały inscenizację ,,Leśna polana”, uczniów klasy IIA występujących w przedstawieniu ,,Czerwony Kapturek” oraz piątoklasistów, którzy wystąpili w inscenizacji wierszy J.Brzechwy ,,Leń” i ,,Na straganie”, zasiewali tez piosenkę ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

  Tego dnia do szkoły przybyli też goście: Lilla Paszkowska i Małgorzata Oleksińska z Biblioteki Garnizonowej, Jolanta Myszkowska i Agata Książek z oddziału przedszkolnego, wolontariuszka z Ukrainy Ałła Iwnova, Grzegorz Pietrzykowski- pasjonat nurkowania Krzysztof Toś- miłośnik motorów oraz komendant Wojskowej Straży Pożarnej Jarosław Kuszmar z ekipą strażaków.

  Zaproszeni goście spotkali się z uczniami w klasach, gdzie czytali dzieciom fragmenty książek, opowiadali o swoim dzieciństwie i zainteresowaniach. Strażacy dodatkowo pokazali dzieciom, jak działają w akcjach gaśniczych i jak wygląda wóz strażacki. Pan Grzegorz opowiadał o nurkowaniu, prezentował filmy o podwodnym świecie.

  Ostatnie dwie godziny pobytu w szkole uczniowie spędzili na sportowo- starsi grając w piłkę nożną, a młodsi na rozgrywkach i zabawach ruchowych.

  Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie i przedszkolaki zostali obdarowani przez Radę Rodziców naszej szkoły pysznym, zdrowym sokiem i wafelkiem.

 •  

  Konkurs ,,W świecie baśni”

  29 maja drużyna z naszej szkoły- uczniowie klasy IVA- Paulina Wiśniewska, Stanisław Kaczmarek i Wojtek Piwowarski brali udział w konkursie literackim ,,W świecie baśni” organizowanym w Szkole Podstawowej w Wierzchowie. Po wielu etapach zmagań konkursowych i dogrywce nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulacje! 

 •  

   

  Ekowycieczka

  26 maja uczniowie klas IVa i b,  Va i VIa uczestniczyli w wycieczce do Manowa, gdzie znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Tu przywitał nas pan wykładowca, który zaprosił uczniów na prelekcję na temat segregacji odpadów i zachowania w lesie. Następnie wybraliśmy się na wycieczkę po terenie ośrodka, gdzie znajduje się dzicza zagroda,  strzelnica i pozostałości żeremi. Po spacerze nastąpiła chwila odpoczynku przy ognisku i poczęstunek- kiełbaski z grilla i coś słodkiego. Ostatnim etapem pobytu był konkurs wiedzy o lesie, zwierzętach i segregacji odpadów, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

  Pomysłodawczynią i główną organizatorką wyjazdu była pani Hanna Osak, mama jednego z uczniów, której serdecznie dziękujemy za ciekawą wycieczkę, słodycze i napoje.

  Zdjęcia z wycieczki na naszej stronie i stronie ośrodka.

 •  

  Projekt edukacyjny – "Nasz patron – Żołnierz Polski"

   

           Od marca 2015 roku w klasie szóstej na lekcjach historii  był realizowany projekt edukacyjny – "Nasz patron Żołnierz Polski". Celem działań projektowych było przybliżenie uczniom postaci sławnych żołnierzy polskich oraz wzbogacenie ich wiedzy historycznej.

           Uczniowie  pracowali w grupach, których skład został wyłoniony w drodze losowania. Każda grupa wybrała sobie jedną postać historyczną: Józefa Piłsudskiego, gen. Henryka Dąbrowskiego, Tadeusza Kościuszko, Stefana Czarnieckiego, gen. Władysława Sikorskiego. Uczniowie zbierali informacje, wykonywali krzyżówki, rebusy, rysunki. Efektem ich wspólnych działań był plakat dotyczący wybranej postaci historycznej.

           Uczniowie zaprezentowali swoje prace  klasie piątej oraz panu dyrektorowi Henrykowi Szrecie. Recytowali  wiersze dotyczące omawianych postaci, pokazywali rysunki, wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami rozwiązywali kzyżówki i rebusy. Grupa przedstawiająca postać Józefa Piłsudskiego zaproponowała uczniom klasy piątej konkurs, który ma się odbyć w najbliższą środę. Uczniowie sami zaprojektowali dyplomy i ułożyli pytania.

           Szóstoklasiści podczas pracy nad projektem korzystali z różnych źródeł informacji, współpracowali ze sobą, wykazali się talentami organizacyjnymi, rysunkowymi, recytatorskimi. Ich działania bardzo podobały się klasie piątej oraz panu dyrektorowi Henrykowi  Szrecie, który pogratulował uczniom prezentacji oraz podkreślił wkład pracy, jaki włożyli w realizację projektu.

   

 •  

  Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

   

  Maj to szczególny miesiąc dla każdego strażaka oraz sympatyka pożarnictwa. W tym właśnie okresie przypadają dni ochrony przeciwpożarowej oraz obchody Dnia Strażaka.

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, co roku na początku maja organizuje „Dni Otwartych Strażnic” i zaprasza szkoły do zwiedzania.

  W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia i 7 maja 2015  kl. I a, II a i kl. III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do straży pożarnej w Drawsku Pomorskim.

  Uczniowie mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują strażacy oraz zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Między innymi przechodzili przez zadymiony namiot, mieli okazję „lać” wodę ze strażackiego węża czy unieść się w górę na podnośniku.

  Chłopcom najbardziej podobała się prezentacja wozów strażackich. Mieli bardzo dużo pytań, do czego służą poszczególne przedmioty. Strażacy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.

  Wizyta w straży pożarnej bardzo się dzieciom podobała. Niektórzy z nich już snuli plany, że w przyszłości też zostaną strażakiem.

 •  

  KONKURS PLASTYCZNY „DRZEWA NASZYCH LASÓW” ROZSTRZYGNIĘTY

   

  W kwietniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „DRZEWA NASZYCH LASÓW”.    

  Konkurs ogłoszony był przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu w Warszawie pod honorowym patronatem prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

  Uczniowie mieli do wykonania prace w formacie A4 – dowolną techniką. Praca miała przedstawiać wybrany gatunek drzewa występującego na terenie Polski oraz przynajmniej jeden jego charakterystyczny szczegół (taki jak: owoce, liście, szyszki, nasiona).

  W konkursie wzięło udział 40 uczniów klas I – III.

  Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace. Komisja konkursowa długo obradowała zanim dokonała ostatecznego wyboru prac i  przydziału miejsc.

  Uczniowie nagrodzeni:

  Klasy I

  I miejsce: Hanna Oleksińska                                                                                                                                                IImiejsce: Radosław Śmieszek                                                                                                                                                 III miejsce: Maja Grzeszczuk

  Klasy II

  I miejsce: Natalia Hałuszczyk                                                                                                                                                                  II miejsce: Jeremiasz Juszkiewicz                                                                                                                                                                                  III miejsce: Patryk Teodorczuk

  Klasy III

  I miejsce: Gracjan Pacześny

  Wyróżnienia:

  Alicja Borek                                                                                                                                                                

   Klaudia Makuchowska

  Pozostali uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i gadżetami z logo nadleśnictwa.

  Sponsorami nagród w konkursie było Nadleśnictwo Złocieniec. Serdecznie dziękujemy.

   

 • 12.05.2015

  Moduł STATUT SZKOŁY został zmodyfikowany

 •  

  I Szkolny Konkurs „Las i jego mieszkańcy”

  Dzięki współpracy z Kołem Łowieckim „Jeleń” w Złocieńcu, w naszej szkole został zorganizowany konkurs pt. „Las i jego mieszkańcy”.

  Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne dowolną techniką, natomiast uczniowie
  z klas IV-VI wzięli udział w konkursie wiedzy, który odbył się 17 kwietnia br.
  W konkursie tym trzyosobowe zespoły walczyły o punkty rozwiązując pisemne zadania konkursowe, odpowiadając na losowo wybrane pytania oraz wykazując się wiedzą
  i refleksem w konkurencji: „Kto szybciej”. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwało jury,
  w skład którego weszli przedstawiciele Koła Łowieckiego „Jeleń” w Złocieńcu w osobach: pan Jerzy Pikuła – prezes koła, pan Hubert Walachowski – sekretarz koła, pan Grzegorz Suchoński – członek koła i sygnalista myśliwski.

  Przed zadaniami konkursowymi pan Hubert Walachowski, wykorzystując prezentację multimedialną, przybliżył uczniom najważniejsze zagadnienia związane z łowiectwem
  - potrzebę regulowania populacji zwierząt, zagrożenia wynikające z braku kontroli, problem kłusownictwa. Zademonstrował też za pomocą tzw. wabików odgłosy wydawane przez zwierzęta leśne, pokazał parostki kozłów, wieniec jelenia oraz oręż dzika – fajki i szable.

  Pan Grzegorz Suchoński, myśliwy i sygnalista myśliwski, zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”, zagrał na rogu myśliwskim
  par force w tonacji B kilka podstawowych sygnałów myśliwskich: Darz Bór, Powitanie, Pożegnanie, Jeleń na rozkładzie, Lis na rozkładzie, Sarna na rozkładzie, Dzik na rozkładzie, Koniec polowania, Król polowania.

  Sygnały myśliwskie służą do porozumiewania się myśliwych z naganką lub między sobą. Pogłębiają przeżycia myśliwskie i upiększają polowania lub inne spotkania myśliwych, stanowiąc ich muzyczną oprawę. Są odwieczną tradycją łowiectwa. Tym razem swymi dźwiękami uświetniły nasz szkolny konkurs.

  Publiczność uczniowska też miała okazję wykazać się wiedzą odpowiadając
  na przygotowane pytania, otrzymując przy tym drobne upominki i słodycze.

  Przed ogłoszeniem wyników konkursu wiedzy dla klas IV-VI nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego klas I-III. Na każdym poziomie nauczania nagrodzono miejsca: I, II i III.

  Zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych, oprócz dyplomów, otrzymali medale, cenne nagrody i upominki. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie wiedzy również otrzymały drobne upominki.

  Fundatorem wszystkich nagród było Koło Łowieckie „Jeleń” w Złocieńcu.

  Kl. I   – I    miejsce  – Igor Zdziech Ib                     srebrny medal: „Vice Król Polowania”

             - II   miejsce  – Julia Kmiecik Ia

             - III miejsce  – Julia Kruszyńska Ib

  Kl. II  – I   miejsce  – Kamil Matczak IIb                złoty medal: „Król Polowania”

                                     - Maja Sinderman IIb             brązowy medal: „II Vice Król Polowania”

             - II   miejsce  – Maria Błażewicz IIb

                                     - Katarzyna Dopierała IIb

             - III  miejsce – Patryk Teodorczuk IIa

  Kl. III – I   miejsce  – Kinga Gapsa IIIa

  W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:

  I miejsce    – Filip Bałdyga IVa  

                      - Jan Krochmal IVa           złoty medal: „Król Polowania”

                      - Kacper Werner IVa

  II miejsce  – Daniel Bujanowski VIa   

                      - Katarzyna Krochmal VIa        srebrny medal: „Vice Król Polowania”

                      - Patrycja Woźniak VIa

  III miejsce – Jakub Olesiak VIa          

                      - Anna Panas VIa                      brązowy medal: „II Vice Król Polowania”

                      - Eryk Zacharzewski VIa

   

  Poszczególne części spotkania konkursowego zapowiadały piątoklasistki: Hanna Przeszłowska i Martyna Bartkus.

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Magdalena Walachowska oraz Elżbieta Pawiłan. 

 •  

  Wizyta na poligonie drawskim

  Dnia 14 kwietnia 2015r. uczniowie klas: 1a, 2a i 2b wraz z wychowawczyniami
  i dyrektorem szkoły p. Henrykiem Szretą zostali zaproszeni przez 2 Brygadę Zmechanizowaną w Złocieńcu do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko na poligonie drawskim. Dzieci zostały powitane przez żołnierzy wojska polskiego i amerykańskiego, którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy oraz wyposażenie żołnierzy z batalionu zmechanizowanego. Największym zainteresowaniem cieszył się słynny Abrams – czołg konstrukcji amerykańskiej oraz Bradley – amerykański gąsienicowy bojowy wóz piechoty. Uczniowie mogli wejść do prezentowanych pojazdów i obejrzeć ich wyposażenie. We wszystkim pomagali im żołnierze, którzy równie chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Na pożegnanie zostali oni obdarowani przez dzieci własnoręcznie zrobionymi laurkami. Wszyscy mieli też niepowtarzalną możliwość obserwacji ćwiczeń bojowych wojska polskiego i amerykańskiego na Pasie Ćwiczeń Taktycznych Bucierz. Z tzw. Żółtej Trybuny oglądali kierowanie ogniem kompanii w obronie współdziałającej z plutonem czołgów wojsk amerykańskich. Na zakończenie delegacja uczniów, w podziękowaniu za zaproszenie i wspaniały pokaz, wręczyła kwiaty i laurkę Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej pułkownikowi dypl. Arturowi Pikoniowi.

  Elżbieta Pawiłan

 •  

   

  smiley XIII SPOTKANIE Z RODZINĄ BOREJKÓW smiley

   

  Jak co roku w kwietniu, tak i w tym, spotkaliśmy się, by już  po raz trzynasty  pokazać, że znamy twórczość Małgorzaty Musierowicz. Tym razem w miłej i pogodnej atmosferze zmagały się drużyny ze szkół złocienieckich: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej z Czaplinka i Szkoły Podstawowej  z Kalisza Pomorskiego. Także tym razem pytania dla uczestników przygotowały panie z Biblioteki Klubu Garnizonowego- Lilla Paszkowska i Małgorzata Oleksińska.

  Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy, które wyłoniły zwycięzców: I miejsce zajęła drużyna z Kalisza Pomorskiego, II- SP nr 1, III- SP Czaplinek, IV- SP 3, V- SP 2.

  W miłą atmosferę konkursu wprowadziła uczestników Hanna Przeszłowska(SP3), grając instrumentalną wersję utworu ,,Quantanamera”. W dalszej części drużyny zaprezentowały scenki na podstawie fragmentów powieści M.Musierowicz i piosenkę zaśpiewała Martyna Bartkus(SP3).

  Jak w poprzednich latach konkurs objął patronatem Starosta Drawski, który ufundował uczestnikom koszulki, czapeczki i smycze z logo Powiatu Drawskiego. Nagrody ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

   

 •  

   

  W BRZECHWOLANDII

  W marcu w naszej szkole odbył się polsko-angielski konkurs recytatorski „W Brzechwolandii” .

  Celem konkursu było rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich, dzięki konkursowi uczniowie mieli również możliwość doskonalenia języka angielskiego.

  W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Uczniowie fantastycznie radzili sobie z poezją Jana Brzechwy.

  Zwycięzcy otrzymali piękne książki oraz dyplomy.

   

 • W świecie egzotycznych zwierząt

  Pod koniec marca naszą szkołę po raz kolejny odwiedził pasjonat egzotycznych zwierząt. Dzięki niemu uczniowie mieli okazję obejrzeć takie zwierzeta jak: kameleony, skorpiony, tarantule, szarańcze, gekony, karaczany i posłuchać ciekawych opowieści o nich. Wyjatkową atrakcją był bezpośredni kontakt z kameleonami, które dzieci brały na ręce. Jak zwykle mozna było zakupić patyczaki, z czego skorzystało wielu zainteresowanych.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce album fotograficzny. 

 •  

   

  Wiosno, Wiosno witamy Cię!!!

      20 marca w naszej szkole odbyły się Szkolne Obchody Pierwszego Dnia Wiosny dla klas I – III. 
  W tym dniu z uśmiechem na twarzy i w wesołych humorach uczniowie najmłodszych klas przybyli do szkoły. Był to dzień wspólnej zabawy.
  Został on podzielony na dwie części; plastyczną i sportową.                                                           Najpierw wychowawczyni klasy III p. Alina Cywińska – Piotrowska odczytała dzieciom list napisany przez panią Wiosnę.  Pisała ona, że bardzo chce przybyć i spotkać się z dziećmi, jednak zła zima" zamknęła wrota pieczary,           w której przebywała podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy dzieci udowodnią, że są gotowe na jej przyjście. Dalej w liście była mowa o tym, że czekają na Nich zadania           do wykonania. Jeśli sprawnie, dokładnie i poprawnie poradzą sobie z nimi - na pewno spotkają się z wiosną.

  Następnie uczniowie każdej z klas zostali podzieleni na 4 grupy: czerwoną, zieloną, żółtą, niebieską. Każda z grup miała do wykonania inne zadanie plastyczne:                                                                                                                   - grupa żółta wykonywała wylosowane wcześniej logo klasy, którym był wiosenny kwiat,                                                 - grupa zielona na dużych brystolach malowała, rysowała, wyklejała, dekorowała panią Wiosnę,                                     - grupa niebieska układała z puzzli wiosenne ptaki,                                                                                                          - grupa czerwona popisywała się zdolnościami pisarskimi - wypisywała zwiastuny wiosny lub układała wierszyki o wiośnie.

  Wszystkie grupy pracowały z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Z minuty na minutę powstawały coraz ciekawsze prace. Po skończonej pracy do działań przystąpiło jury, które miało ciężki „orzech do zgryzienia”, żeby wyłonić zwycięzców. Po intensywnych obradach punkty zostały przyznane.
  To jednak nie był koniec zmagań i zabawy. 
  Drugą część wypełniły zawody sportowe – wyścigi rzędów. Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: rzuty do celu, przeniesienie jajka na łyżce, bieg po zajęczy przysmak.
  Walka była zacięta od początku do końca. Wszyscy starali się jak mogli najlepiej, aby zdobyć punkty dla swojej drużyny. Krzykom, piskom i radości z kibicowania nie było końca.
  Po części sportowej nastąpiło wielkie rozstrzygnięcie zabawy, wręczenie dyplomów i nagród dla klas oraz odczytanie listu Pani Wiosny, która napisała:

 • Dziwna przygoda w bibliotece


         Jak co roku w naszej bibliotece odbyła się  uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników. Dnia 27 lutego 2015 r.  biblioteczna grupa teatralna przygotowała przedstawienie. Miało ono za zadanie nauczyć dzieci właściwego obchodzenia się z książkami. Dzięki aktywnemu uczestnictwu uczniów w spektaklu można było poznać ich dotychczasowe zainteresowanie czytelnicze. Po obejrzeniu przedstawienia, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej  przysiędze, otrzymali zakładki do książki, wykonane przez starszych kolegów i  koleżanki, a następnie wypożyczyli swoje pierwsze książki. 
       Zapraszamy wszystkich naszych czytelników do szkolnej biblioteki !

   

 •  

  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców
   
  10.02.2015r.w Mielenku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
  w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięli zwycięzcy zawodów gminnych.
  Ponieważ gminy Czaplinek i Wierzchowo nie zgłosiły swych reprezentacji gospodarz zawodów wyraził zgodę na udział reprezentacji  dwóch szkół z gminy Złocieniec.
  Wyniki 
  SP Mielenko - SP Kalisz -4 :12
  SP 3 Złocieniec - SP.2  Złocieniec 10 : 6
  SP Mielenko SP 3 Złocieniec 2 : 16
  Sp Kalisz SP.2 Złocieniec 7 :6
  SP Mielenko - SP 2 Złocieniec 5 :5
  Sp Kalisz : SP 3 Złocieniec 10 :10
  Klasyfikacja końcowa
  1 m-ce - SP3 Złocieniec
  2 m-ce -SP Kalisz Pomorski
  3 m-ce - SP 3 Złocieniec
  4 m-ce- SP Mielenko
  Zawody otworzyła i zakończyła Pani Dyrektor SP Mielenko, nagradzając zespoły pięknymi pucharami. Zawodnikom zapewniono słodkie przekąski i napoje, za co podziękowania należą się organizatorom zawodów SP Mielenko. Brawo!
  SP3 Złocieniec -zielone stroje, SP 2 Złocieniec - granatowe stroje, SP Kalisz - białe stroje
  SP Mielenko- żółte stroje
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Złocieńcu z siedzibą przy ul.Czwartaków 2
  ul. Czwartaków 2,
  78-520 Złocieniec
 • /fax: 94 36 70 450
  SEKRETARIAT:Joanna Bednarska

Galeria zdjęć